Nyt kolmannessa autossa nuo V70:n sumut ja hyvin pelittää. 945:ssa on "originale volvo" suuttimet, Fiatissa oli "biltema" versiot ja nyt 850:ssä on Bilteman versiot. Hyvin toimii, enkä huomaa eroa originale-volvo ja originale-biltema välillä. Merkittävin asia on pumpun tuottama paine. Fiatissa oli ajovalojen painepesimen pumpulla ja siinä sumu oli liki näkymätön koko lasin kasteleva. Sekä 940:ssä, että 850:ssä on ihan tuulilasin väsähtäneellä pumpulla. Tulee lasille semmonen "viuhka", joka on kyllä aika pisaramainen, mutta hakkaa sen alkuperäisen "neljä pissivää pikkuhenkilöä" aikalaila 10-0.
Tärkein ominaisuus miksi alunperinkään halusin nuo, on pesuveden säästö. Olen aika ahkera lasinpesijä tienpäällä ja vanhoilla 4xpissi suuttimilla meni 940:ssäkin se pesunestesäiliö tyhjäksi jo alle 200km:n matkalla, jos oli yhtään räntäkeli. Nyt riittää vastaavissa olosuhteissa 400-500km eikä vielä välttämättä edes lopu. Ei tarvi kuin hetken suhauttaa ja koko lasi on märkä, toisin kuin pissaajilla. Myöskin veden kulutus ihan viiksestä vetäen on pienempi kuin pissaajilla.
EI pissaajille toisinsanoen.

700/900srj joutuu sen suihkusuuttimen rungon "etuosasta" (eteenpäin tuleva reuna) viilaamaan materiaalia pois "pohjasta" jonkinverran ja laittamaan suuttimen "takalaidan" (tuulilasin puoli) alle jonkin pienen korokepalan, jotta sumuttaa kohti lasia. Muuten sumuttaa pyyhkijöiden varsia.