Ei ole taaskaan kuvia kun odotan että uskaltaa taas talliin mennä mutta yleis ilme S40:llä on nyt mustan puhuva... kunhan saan kuvat otettua näätte mitä tehnyt. Nyt on maalattu auto sillei että mitkä jäänyt punaiseksi, sisäpuoli autossa maalataan valkoiseksi.
Tämä on eka maalikerros, maalaan toisen kerroksen koska en kaikkea saanut peittymään mutta ajatus on että sit on ovet ja muut luukut maalattu myös ja saadaan ne paikoilleen ja maalaan ne kaikki uudella ruiskulla ja ns. oikein pitkillä vedoilla... tai siis yritän sillei. Tuo temacotti antaa niin perkeleesti anteeksi että tykkään ihan hulluna tästä.
Auton pinta tulee jäämään "karkeaksi" ei tule silopintaista näyttelyautoa, tämä ei ole sellainen. voi olla että pyydän jonkun lakkaamaan tämän jolloin saadaan tasainen pinta tarroille... en tiedä vielä se ei ole oleellinen juttu tässä kohtaa.
Noniin kävin kuvaamassa... höyryt ei kyllä vielä ihan ollut kaikk ihaihtunut.
ekaksi korjasin puskurin rungon maalaukset kun vähän jäi vaaleita kohtia..

Tässä sit koko auto erikulmista. pikkasen kuultaa punanen läpi kyllä se sillä toisella kierroksella sit häviää.







Nämä peittohommat jotenkin antaa uutta intoa vaikka ei tämäkään ollut mikään mallisuoritus eikä pitänytkään olla mutta jotenkin jaksaa taas ajatella kaikkea mitä vielä voin tehdä ja miten voin tehdä paremmin jne.