Seuraavaksi kysely tyhmyyksissäni pilkkahintaan myydylle harvinaiselle vuosimallin 1973 keltaiselle 142 deluxe automat Volvolle. Kaupat tehtiin Kauhavalla vuonna 2003 tai 2004 ja rekisterinumero oli uudemmalla kilvellä; TXF-xxx (tiedän toki numerot mut en julkaise nyt, ehkä alkoi seiskalla)

Mutta jokatapauksessa -73 automaattiaskilla varustettua kaksiovista 142 volvoa pikkupuskureilla ja uudella sisustalla ei tule jokapäivä vastaan.
Kiinnostaisi tietää missä tämä värkki liikuu nykyään, mikäli ei ole romuna jne.? Ja mikäli ei tiedetä, niin huhutaan vaikka?

Ei tässä mitään museoautoja välttämättä etsitä kuten tässä tapauksessa, mutta kai se mieltä ehkä lämmittäisi että tietäisi vanhan Volvonsa olevan hyvässä kodissa? (Ei siinä että oikeasti haluasin hankkia tämän aidon harvinaisuuden takaisin!

)
Kuvia tulossa mikäli löydän
