Palasin 8 megan nopeuteen , ainakin viikonlopun ajaksi. Eli sain lopulta sen asuksen vörkkimään, ei tarvitse kuunnella eukon jupinaa ja valvontakameroita ei tarvitse konffailla. ( enhän mä niitä ite ole laitellut, poikahan sen teki ). Kuulemma tuo adsl- systeemi on tapertanut loppuun ja ei ole sen puolesta mitään hyvää tulossa.
Taas kerran kertoivat, että tonttini ympärillä on 5 loistaa tukiasemaa, joten nopeutta olisi saatavilla tänne yhteyksien mustaan aukkoon. Lähettävät kokeiltavaksi uusimman 4g modemin hienoimmilla ominaisuuksilla. (ilmainen kokeilu )
Jotta tuo musta aukko saisi jotain vertailupohjaa, niin mulla pitäisi olla tv-antenni 25m korkeudella, jotta saisin virheettömän signaalin suomen korkeimmasta TV-mastosta
