Solis sitte Volvo-viikko tuo ens viikko. Rva ja lapset lähtee reisuun, mitäpä sitä muuta ku vier.. volvon kimppuun.

tarttis tutkia se imusarjan päässä oleva nippa, jos sattus painemittari löytyy jostain niin vois ahto- ja syöttömodiaki tehä. Jääköhän haaveeksi taas.

Öljynvaihtoki tarttis tehrä. Harmi ku ei jää toista autoo käyttöön, olis voinu optimoida katin siinä samassa rytäkässä.
EGR-modaukset jää haaveeksi..ainaki toistaiseksi. Vaatii uudelleenohjelmoinnin, ei siis pelkästään mikään "kytketäänegrpoiskäytöstä" vaan likipitiäen sama työ ja hinta kuin iha puhdas softaus. Houkuttas mut ei rahat anna periksi mitenkään. Ehkä joskus.
Kertokaas kokeneemmat kokemuksia, toimisko jos tuon egr:n putken laippais, ja yhdistäiski sen suoraan ilmansuodattimen koteloon? Sillon kone vetäis ilmaa (pakokaasun sijasta) ilmamassamittarin ohi eli vikavalo ei ehkä syttyis? Vai iten tuo 15.8 tulkitsee EGR:n toiminnan? Ite olettanu että se ymmärtää että kun egr-venttiili aukaistaan niin ilmamassamittarin läpi kulkeva ilmamäärä pitää pienentyä, ja laippauksen jälkeen tuota ei tapahdu josta syystä moottorin vikavalo syttyy.