Heh.. Viihdyttelin tuossa aamulla itseäni ja päätin kokeilla yhtä asiaa, et riittääkö potku autossa

Pysähdyin töihin tultaessani liikennevaloihin ja sillä kohtaa asfaltti oli sula ja vain hivenen märkä.
Vasemmalla jalalla jarrupoljin pohjaan, vaihde pakko 1 ja sen jälkeen pikku hiljaa happea koneelle, että kierrokset nousee pikkuhiljaa.
Tässä vaiheessa hämmästys oli suuri, jumalauta alkoi kummallakin takarenkaalla polttaan rengasta pikku hiljaa kaasua lisäämällä

Voimaa siis on vielä ainakin jonkin verran tallella, kun ajattelee noita reppania jotka joutuu kytkin pommilla vetään manu askeilla että saavat asfaltilla nakit savuamaan.
Eipä mulla muuta asiaa ollu, mut toi oli pakko tulla sanomaan

Auto toiminut hienosti ja kulutukset ovat olleet 15-16,5l/100km välillä ja nyt pitäisi viikon sisään aloittaa sen putkiston teon, et 6 pääsee oikeuksiinsa.
TMOS oli räpsässyt autostani kuvan ja "lainasin" sitä omaan käyttööni, kuva otettu vrcf-talvimiitistä toijalasta:
