0
Oski ja 7 Vierasta katselee tätä aihetta.
Onpa kiva, samoilla paineilla mitä vanhat pumput.
Elä mittään. Vuosia sitten kävin ottamassa orgispumput kaverin varaosa/purkuraadosta, jossa luukku pomppasi omin voimin ylös kun lukon aukaisi. Puolta tuntia myöhemmin eivät jaksaneet nostaa tai pitää omaa luukkua ylhäällä. Pitää vielä kokeilla uusilla Lesjöforseilla. Jos ei auta niin laitetaan vanhat kaveriksi. Motonetissa on myyty Stabiluseja, syksyllä hain Kuopiosta viimeiset pumput 945:een ja ovat pelanneet.
Eikö noita pumppuja saa teollisuustarvikeliikkeistä riittävän kovilla arvoilla? Vai onko näissä kiinnityspisteet omanlaisensa?
740 sedanin peräkonttiin laitoin bilteman kaasujouset, ei nouse ylös asti, vika vai tarvikkeen ominaisuus?
Onko sulla spoileri luukussa
Hyviä keinoja kuunnella/todeta takapyöränlaakerien ja miksei peränkin laakerien kunto?Seiska huutaa aivan kuin etupyöränlaakeri olisi finaalissa, vaan ei muuttunut laakerin vaihdolla miksikään.Persettä ilmaan, vaihdetta silmään ja ruuvaria korvaan...?
Just meinasin sama eli pyörä ilmaan ja ruuvari kiinni jouseen sekä toinen pää korvaan ja rengasta pyörimään. Kuuluu selkeesti jos on lakeri finaalissa