Eipä taida toimia sekään varmasti oikein, sillä voipi olla haastavaa kiristää se anturi oikeaan momenttiin, mikä on välttämätön edellytys sen oikealle toiminnalle.
Mikan on asian ytimessä.
Nyt kun fiksusti ajattelen, ja kun se nakutusanturi toimii värähtelytaajuudella, niin jos ajettelee alumiinisen venttiilikannen ja valurautalohkon eroa siinä suhteessa.
Tosiaan se nakutus anturi tarvitsee sen eksantin momentin (joita nyt oli 3 anturin tyypistä riippuen, en muista kaikkia ulkoa).
Enivei, nuo kaikki momentit ovat sellaisia, että pystyy keskivertomies vetämään käsivaralta yli, ja vaikka momenttiavainta käyttäisi,
niin hitsaussauman tuottama jäykkyys vesimarkkaan todennäköisesti vääristäisi momenttia, ja tällöin ei päästäisi siihen tarkkaan momenttiin.
Tämäkin nyt on hieman mutuilua, mutta aika haastava homma tosiaan on.