Tuo ratin gappi löytyy omasta 2006 vuoden mallistakin
. Se on ihan design juttu
. Edelleen kuinka usein auton lämpötilaa säädetään? Päivittäin? Itse olen viimeks kesällä koskenu säätimiin. Pari kertaa käyttänyt huurteenpoistoa, en muuta.
Toiset kai säätelee useammin? Itse säätelen viikottain, kun välillä ajan talvitakki päällä, välillä talvitakki on takapenkillä. Kengät on joskus paksut talvikengät ja joskus pelkät kiiltonahkaluikkarit. Esimerkiksi mökiltä tullessa marraskuussa, kun oli +0 asteessa ajanut veneellä satamaan, oli ihan hyvä laittaa lämpöö vähän enemmän koppiin alkumatkaksi, että luutkin lämpesi

Kesällä on joskus sortsit vain jalassa ja silloinkin pitää lämpöä nostaa, jos on tullut iltasella veneilemästä ja ajelee kotiin.
Jos asettaa lämpötilan +22 ja ajelee talvellakin "parka päällä" talvikengissä Oulusta Helsinkiin samassa lukemassa, on kyllä aika sissi

Mutta onhan niitä sissejäkin.