0
0 jäsentä ja 17 Vierasta katselee tätä aihetta.
Toki kun hybridi modilla lähti, niin 4-vedon viiveen kytkeytymisessä huomasi, mutta kun AWD oli kytkettynä, niin ei juurikaan ero ollut edelliseen XC60:ni. Näillä keleillä ollut sitä pientäkin viivettä ikävä
Itsellä, kun on akun latausjohto kiinni webastoa ei voi käyttää. Johto irti johan toimii hienosti. Tänään aamulla oli -33 webasto 30min päällä, toimi kuin ajatus
Eikös XC60 ole luontaisesti etuvetoinen, kunnes pyörä sutii ja sen jälkeen nelivetoinen? Muutama tuhat kilometriä ajelni työpaikan XC60:llä ja se ei koskaan ollut ongelma. D6:n taas ottaa nelivedon käyttöön saman tien ennen luistoa esimerkiksi kesällä kuivalla tiellä. Molemmat ovat hyviä talviautoja, mutta XC60:n maavara kyllä pesee D6:n mennen tullen. D6:n taas on maantiellä parempi, XC60:ssä tuntui korkeus pienenä huojateluna. Power-näppäin tekee autosta terävämmin regoivan ja äänimaailma on korvia hivelevä kuin 5-sylinterinen vain voi olla....
No jos D6 nyt sattuis korvaaman d4 niin,onko jotai mitä täytys välttää/tietää?
Silloinkaan kun latausjohdosta tulee myös sähköä? Se on tiedossa ettei Webasto lähde päälle jos latausjohto on kytketty mutta sieltä ei tule sähköä.
Eikö tuo d5 ole kuristettu versio d6:sta , Ja jos on d5 polestar niin vastaa silloin d6:sta? Olis vaan sellainen myynnissä missä myös jakopää juur tehty..
Jos on V60 D5 twin engine niin joo on. Mutta ilman tuota twin engine mallinimeä niin se on ihan normaali diesel eikä hybridi.
Sama täällä!Eilen tuli vaihdettua quattro tämmöiseen saksantuontiin ja voin kertoa että yhtä hymyä ovat ajot olleet tähän saakka!Ainoa miinus tässä vaiheessa näillä keleillä on sen "suomisoftan" puuttuminen, eli webastoa ilmeisesti ei voi käyttää ilman, että auto on latauksessa tai moottori käy.