0
0 jäsentä ja 6 Vierasta katselee tätä aihetta.
74o.äänimerkki ei toimi. Sulake ehjä,koska pyyhkijät toimii. Sähkö ei tule tööteille saakka. Onko jossain rele vai katsonko ratista vikaa?
240 b200f -91 ei käynnisty. Virrat päälle, konehuoneesta, ilmeisesti boschin pumpusta? (siinä kuskin puolella ihan akun vieressä) kuuluu kaksi nopeaa releen tms napsahdusta. starttaa hyvin, ei käynnisty. polttoainetta riittävästi. Diagnoosiyksiköstä en saa pihalle minkäänlaista koodia. akun kengät on ollu irti ja juuri ennen vian ilmaantumista vaihdettu valojen rele. onkohan pumppu hajalla? mistä löytyy moottorin sulakkeet (kuskin jalkatilassahan on rivi mutta ei vissiin kaikkia)
editin edittiä: kuskin jalkatilan sulakkeet ainakin on ehjät..
Nyt tarvittais neuvoa miten saan amazonin takajarru rummut irti. ei ole irrotettu ainakaan viimiseen 15 vuoteen. pyörii kyllä mutta täysin jumissa kun yrittää saada ulos. on koitettu kaikki mahdollinen oikeestaan kun yks kokonainen ilta tapeltu niitten kaa. ulosvetäjällä vetää,kaasupillien kanssa lämmittää, hakata/herätellä vasaralla jokasuunnasta. sieltä takaa on edellinen omistaja ilmeisesti ne säätö systeemit hajottanu. vinkkiä tarvittais?